Juszczykowie z Mar del Plata

09/02/2014

Kiedy jadąc na wycieczkę do San Antonio de Areco, rozmawialiśmy z przewodnikiem o naszych dalszych planach, José María był zaskoczony, że wybieramy się do Mar del Plata. Mar del Plata popularna jest wśród Argentyńczyków, ale żaden zagraniczny turysta tam nie jedzie. Jesteście pierwsi – podsumował. Dopiero jak mu powiedziałem, że mamy tam rodzinę, którą chcemy odwiedzić, zrozumiał.

Dlaczego Stanisław Juszczyk wybrał to miasto na miejsce swojego osiedlenia? Może dlatego, że Mar del Plata położona jest nad otwartym oceanem, ma duży port, a on sam, sądząc po marynarskiej profesji, za pewne morze kochał. A może po prostu ktoś zaproponował mu tu pracę i tak już zostało. W każdym razie trafił dobrze – Mar del Plata, położona nieco ponad 400 kilometrów od Buenos Aires, jest największym kurortem na argentyńskim wybrzeżu. Miasto liczące 600 tysięcy stałych mieszkańców odwiedzane jest w sezonie wakacyjnym przez dwa do trzech milionów ludzi.

Na dworcu czeka na nas Mario. Ściskamy się serdecznie. Nasze obietnice, że kiedyś odwiedzimy go w rodzinnej miejscowości, w końcu się zmaterializowały. Pakujemy bagaże do furgonetki. Mario zabiera nas do swojego domu. Tu mimo późnej pory (jest już jedenasta w nocy) z kolacja czekają na nas Laura i Mariela. Znowu radosne powitanie i zasiadamy do stołu. Ciepłe danie na koniec męczącego dnia smakuje wybornie. Opowiadamy o naszych przeżyciach w Argentynie, oni dzielą się z nami podstawowymi informacjami o naszych krewnych, których spotkamy w ciągu najbliższych dwóch dni (większość po raz pierwszy).

W Mar del Plata mieszka dwoje dzieci Stanisława Juszczyka (przyrodniego brata Anny Mierzwy, mamy Agnieszki) – Mario i Ana Maria. Żoną Maria jest Laura Realini.

Laura Realini i Mario Juszczyk

 

Mario i Laura mają dwójkę dzieci – syna Martina i córkę Marielę. Martín Juszczyk jest w związku z Paolą Giovagnoli; mają słodkiego bobasa o imieniu Ramiro.

IMGP6833 (Copy)

Martín Juszczyk i Paola Giovagnoli

IMGP6841 (Copy)

Ramiro Juszczyk

 

Mariela Juszczyk jest wciąż panną na wydaniu i mieszka z rodzicami.

IMGP6830 (Copy)

Mariela Juszczyk i Natalia Mecoli

IMGP6837 (Copy)

Ana Maria Juszczyk

 

Z kolei Ana Maria Juszczyk (obecnie stanu wolnego) ma trójkę dzieci; to w kolejności wedle wieku: Natalia Gisela, Diego Ezequiel i Matias. Po ojcu noszą nazwisko Mecoli. Najstarsza Natalia (niestety też rozstała się z mężem) ma dwoje dzieci – to Luciana i Agustin Gonzales (nazwisko po ojcu).

IMGP6823 (Copy)

Luciana Gonzales

IMGP6824 (Copy)

Agustin Gonzales

 

Diego jest w związku z Paulą Benitez. Dzieci jeszcze nie mają.

IMGP6818 (Copy)

Diego Mecoli i Paula Benitez

 

Natomiast najmłodszy Matias syna ma – to Benjamin Mecoli. Partnerka Matiasa nazywa się Lorena Sosa.

IMGP6821 (Copy)

Lorena Sosa i Matias Mecoli z synem

 

Młodsze pokolenie nie żyje w związkach sakramentalnych. Mario trochę się na to krzywi, ale cóż, tak jest podobno korzystniej finansowo – państwo wspiera matki samotnie wychowujące dzieci.

Zmęczenie daje znać o sobie. Będziemy mieć jeszcze wiele czasu na rodzinne opowieści. Teraz najwyższa pora iść spać.

Czytaj dalej

Copyright © 2014